Gösterilen sonuç sayısı: 13

Cesur Yeni Tıp

75.00
Bir Doktorun Otoimmün Hastalığını Fonksiyonel Tıp ile İyileştirme Serüveni

Fonksiyonel Tıp Yaklaşımı İle İMMÜN SİSTEM VE DETOKS

105.00
Bir Doktoron Otoimmün Hastalığı Tedavi Etmek İçin 4 Adımlı Programı

Hayatı Yeniden Keşfedin

64.00
Basım Dili: Türkçe Orijinal Dil:İngilizce Basım Yeri: Türkiye Sayfa Sayısı: 456 En / Boy: 13,50 / 19,50 cm Çevirmen :Sandy Kohen,Diana Güler Editör Esra Tuncer,Hasan Alp Karaosmanoğlu

Klinik Uygulamada ZİHİN BEDEN TIBBI

135.00
Bütünleyici tıbba yönelik talep son yıllarda artmış ve sinirbilim alanındaki en son araştırmalar yeni tedavi seçenekleri için fırsatlar ortaya koymuştur. Bu metin zihin-beden tıbbını destekleyen kanıtları özetlemekte ve olgu temelli zengin örnekler sunmaktadır. Uygulayıcıların bu yeni alanda güncel kalmasına yardımcı olmak amacıyla, bir klinisyen tarafından ve klinisyenler için yazılmıştır.

KRONİK İNFLAMASYON: Mekanizmaları ve Regülasyonu

675.00
Bu kitap, okuyuculara "Sessiz Katil" olarak adlandırılan "Kronik İnflamasyon" ile ilgili son araştırmalar hakkında en güncel bilgileri vermek amacı ile hazırlandı. İnflamasyonun, kronik hale dönüştüğünde ateroskleroz, obezite, kanser ve Alzheimer hastalığı gibi çeşitli sağlık problemlerini güçlü bir şekilde teşvik edici faktör olarak hareket ettiğini biliyoruz. Kronik iltihaplanma bu nedenle "sessiz katil" olarak adlandırılır; vücudun homeostatik mekanizmasını sinsice bozar. Bütün bu ayrıntılara rağmen, kronik inflamasyonun altında yatan mekanizma hakkında hâlâ çok az şey biliyoruz. Özellikle, kronik inflamasyonu neyin tetiklediğini veya hangi patolojik durumun uzamasını teşvik ettiğini tam olarak bilmiyoruz. Kronik inflamasyonun çeşitli dokuları nasıl tahrip ettiği veya bireyleri nasıl birçok farklı hastalığa yatkın hale getirdiği konusunda da net bir bilgimiz olmadığı gibi tedavisinde de etkin bir silahımız ne yazık ki henüz yok. 2010 yılından bu yana, Japonya'da kronik inflamasyonun altında yatan mekanizmaları açıklığa kavuşturmayı amaçlayan ve süregelen iki büyük araştırma programı (CREST ve PRESTO) için mükemmel bir akademik geçmişe sahip, farklı disiplinlerden gelen araştırmacılar seçildi. Bu kitap, kronik inflamasyonla ilgili belirsizliklere cevap vermek için sarf edilen çabaların bir özetidir. Her bölümde, CREST veya PRESTO çalışmalarında görev alan araştırmacılar, kronik inflamasyonun altında yatan indüksiyon, ilerleme veya çözülme mekanizmalarına ilişkin orijinal çalışmalar özetlenmektedir. Kronik inflamasyonun en çok odaklanılan boyutu ise moleküler yönüdür. Bu nedenle kitap, kronik inflamasyonun moleküler anlayışında kaydedilen en son aşamayı okurları ile paylaşmaktadır.

Mikrobiyom ve Beyin

165.00
Beyin hastalıkları, günümüzde insanlığı en çok zorlayan sağlık sorunları arasında önemli bir yere sahiptir; önleyici stratejilerin ve tedavilerin geliştirilebilmesi ise ancak altta yatan mekanizmaların detaylı bir şekilde anlaşılması ile mümkün olabilir. Yakın zamana kadar bu anlamda ne yazık ki yeterince yol katedilemedi.

Sağlıklı Bağırsak Rehberi

62.00
Kronik ağrı, yorgunluk, gaz, şişkinlik ve bağırsaklarla ilgili diğer yaygın rahatsızlıklarla boğuşan herkes için kullanışlı bir rehber.

Bütüncül ve Fonksiyonel Tıp – (Nütrisyonel Tedaviler – İlkeler ve Uygulamar)

1,450.00
Bu kitap, Bütüncül ve Fonksiyonel Tıbbi Beslenme Tedavileri’nin (IFMNT) felsefesi, ilkeleri ve uygulamasına, sağlığın korunması ve sürdürülmesinde beslenmenin kritik rolüne ilişkin temel bir saha uygulama rehberidir. Kitapta; Bütüncül ve Fonksiyonel Tıbbi Beslenme Tedavileri’nde ortaya konan fizyolojik ve biyokimyasal katkılara ilişkin son dönem inceleme ve araştırmaların bir değerlendirilmesi yapılmakta ve genel olarak beslenmenin, yetersiz beslenme, genomik, çevresel toksik maruziyetler, bozulan insan ilişkileri, sınırlı fiziksel hareket, stres, uyku yetersizliği ve diğer yaşam tarzı faktörleri gibi insan sağlığı üzerindeki etkileri ele alınmaktadır. Kitap nihai olarak; karmaşık kronik rahatsızlıklara yönelik bu farklı ve yeni yaklaşımı daha iyi anlamalarında uygulayıcılara, sağlık sistemlerine ve sağlık politikası belirleyicilerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Okuyuculara, bütüncül ve fonksiyonel beslenme tedavilerinin temel prensiplerinin ve uygulamalarının gerçek dünyadaki saha uygulama örnekleri sunulmakta ve gelişmekte olan bu uzmanlık alanındaki gelişmeleri yakından takip etmelerine yardımcı olacak en güncel müdahale stratejileri ve klinik araçlar hakkında bilgi verilmektedir. Kitaptaki birçok bölüm, konuyu kapsamlı bir şekilde ele almanın yanı sıra vaka çalışmaları, alınacak dersler, hasta ve uygulayıcı bildirileri, algoritmalar ve önerilen okumalar gibi destekleyici öğrenme araçlarını ihtiva eden klinik uygulamalara yer vermektedir. Bütüncül ve Fonksiyonel Tıp • Nütrisyonel Tedaviler / İlkeler ve Uygulamalar kitabı, klinik beslenme uygulamaları, yaşam tarzı değerlendirmeleri ve tekil vaka müdahalelerinde sağlık profesyonellerinin başvuracağı paha biçilmez bir kılavuzdur.

Fonksiyonel Tıp Yaklaşımı ile Zihin Detoksu

105.00
Yirmi birinci yüzyılda, biyolojinin duüsturu “sistem” kelimesidir. Teknolojilerimiz karmaşıklıkta yarışırken, beyin ve beden işlevlerinin ne denli iç içe olduğuna ilişkin kanıtlar da önümüze yığılmaktadır. Her şey birbiriyle ve birbirine bağlantılı. Kendi başına hareket eden tek bir gen anlayışının yerini ağ yapıları aldı. Yine kendi başına hareket eden genetik anlayışının yerine artık farklı düzeyler arasındaki entegrasyondan söz ediyoruz. Genomik, proteomik, metabolomik ve daha birçok “omik” iç içe geçmiş durumda. Bu, yeni “sistem biyolojisi” dir.

Hormon Tedavisi

105.00
Hormonları Her Yaşta Optimize Etmek İçin Harward Hekiminin Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Yöntemi

WAHLS PROTOKOLÜ / Fonksiyonel Tıp ve Taş Devri İlkeleri’ni Kullanarak Multiple Skleroz’u Nasıl Yendim?

125.00
''Wahls Protokolü kadar önemli bir kitabı, sadece Dr. Terry Wahls, yazabilirdi. Dr Wahls’ın kendisini engelli hale getiren MS (Multipl Skleroz) hastalığını geleneksel tıbbi yaklaşımları kullanarak yenmesi sadece kişisel zaferinin hikayesi değil, aynı zamanda ilaç tedavilerinin işe yaramadığı bir çok değişik kronik hastalıklara sahip diğer hastalar için de bir umut bildirisidir. Bu kitap, sağlık sorunlarına çözüm arayan herkes tarafından uygulanabilecek bir program içermektedir.'' Jeffrey Bland

Wahls Protokolü: Sağlıklı ve Mutlu Bir Yaşam için Yemek Tarifleri

155.00
Kronik Otoimmün Hastalıkları Tedavi Eden Devrimci Bir Modern Paleo Planı

Kronik Hastalıklarda Fonksiyonel Tıp- Hastalık Yanılgısı

125.00
“Fonksiyonel Tıp'ın vaftiz babası modern toplumun kronik rahatsızlıklarının üstesinden gelmek için gereken temel araçları ihtişamlı bir biçimde açıklıyor”. Dr. Mehmet Öz *** “Tıp öğrencileri, doktorlar, sağlık çalışanları ve hastaların okuması gereken bir kitap. Bu kitap, birçok kişiye sağlığını geri kazanmak için ilham vermiş ve onları aydınlatmış Fonksiyonel Tıp Hareketi’nin babası tarafından kaleme alınmış Magna Carta’dır”. Kathie Madonna Swift